#LEKCJA NIEŚMIECENIA - MISIE UCZĄ SIĘ SEGREGOWAĆ ŚMIECI W RAMACH PROJEKTU EKOLOGICZNEGO

Grupa "Misie" w ramach w ramach realizacji treści Projektu Ekologicznego razem z Misiem - Kubusiowym Przyjacielem Natury wysłuchała listu od Pani Przyrody".

Kochane dzieci!

Bardzo Was proszę, abyście z uwagą wysłuchały mojego listu. Jestem na tym świecie od bardzo dawna.

Ludzie wybudowali fabryki, zanieczyszczają wodę. Wyniszczyli moje ukochane zwierzęta i rośliny. Ludzie wycinają lasy, zanieczyszczają glebę, powietrze, śmiecą i hałasują.

Rozejrzyjcie się wokół siebie. Co widzicie? W lasach, na drogach, na trawie, na placach zabaw – wszędzie bałagan i nieporządek. Każdy wyrzuca ogromne ilości śmieci. Ratując mnie – uratujesz siebie. Pomóż mi!

"Misie" odpowiadając na apel Pani Przyrody posprzątały las, zbierając opakowania po produktach i wrzucając je do odpowiednich pojemników zgodnie z treścią wysłuchanego wiersza "Sprzątanie świata".

Sprzątanie świata”
Co oznaczają te kolory – niebieski, żółty, zielony?
Każdy kolor inny pojemnik oznacza.
Do pojemników różne śmieci się wtłacza.
Niebieski – w nim znajdziecie pudełka po butach, przeczytane gazety, zapisane kartki – jest on bardzo ważny. To pojemnik na papier – zna go przedszkolak każdy.
Zielony – Kolor wesoły z daleka ogłasza „Wrzucaj do mnie słoiki, wyszczerbione talerze !!!” czyli szkło w głównej mierze.
Żółty – foliowe torby, pudełka po lodach, po coli butelki. Wrzuć tutaj plastik, żal po nim niewielki.
By las był zielony, wody nie ubyło
i każdego ranka wokół było miło
piątek czy niedziela, pamiętajcie dzieci
prosi Matka Ziemia – SEGREGUJCIE ŚMIECI !!!